کشاورزی بدون شخم😮

کشاورزی بدون شخم زدن چگونه است؟


اغلب شیوه‌های صنعتی که برای حاصلخیزی و باروری خاک بکار برده می شوند؛ از جمله جنگل زدایی، سوزاندن درختان و استفاده بیش از حد از کودهای مصنوعی و سایر مواد شیمیایی سمی، برای زمین بسیار مهلک هستند. یکی از شیوه‌های رایج برای از بین نبردن خاک، روش ساده‌ی کشت است. خوشبختانه، تعداد روزافزونی از کشاورزان به اهمیت حفاظت از خاک و بهبود بخشیدن به زمین زراعی خود پی برده و از شیوه‌های نوی شخم زدن استفاده می کنند.


آیا اختراع شخم زدن امری مناسب محسوب می‌شود یا مشکل ؟


اکنون کشاورزی بدون شخم زدن چیز جدیدی نیست؛ بلکه این روش از 10 هزار سال پیش استفاده می شده است. اما هم زمان با طراحی دستگاه‌های شخم زنی و روش‌های پیشرفته تولید در طی انقلاب کشاورزی اروپا در قرن 18 و اوایل قرن نوزدهم، زراعت به طرز چشمگیری پیشرفت کرد و در میان مردم نیز محبوب شد. کشاورزان این روش جدید را پذیرفتند چون به آن‌ها اجازه می دهد درحالی که توانایی خرید پایینی دارند بذرهای بیشتری بکارند.  شخم زدن بیش از  6 تا 10 اینچ اول خاک را قبل از کاشت محصول جدید درگیر خواهد کرد.
این عمل با باقی مانده محصول که بر سطح خاک باقی می ماند و کود حیوانی و علف‌های هرز عمیق در مزرعه عملیات انجام داده و آن را با خاک مخلوط خواهد کرد. همچنین این روش خاک را تحت تاثیر قرار داده و آن را  گرم می کند.
این روش، شیوه خوبی به نظر می رسد، درست است؟ اما خوب است بدانید که متاسفانه، شخم زدن زمین در بلندمدت آسیب‌های بیشتری نسبت به مزیت‌های آن دارد. 
شخم زدن خاصیت خاک را از بین می‌برد


کشت سبب از بین رفتن هر گونه ماده گیاهی می شود که خاک را می پوشاند و آن را از همه چیز تهی می کند. خاک تهی شده  به خصوص خاکی که کمبود مواد آلی دارد، بیشتر احتمال دارد که توسط باد و آب فرسوده شود. به این شکل به این موضوع فکر کنید، خاکی که ناخالص باشد شبیه یک اسفنج است که توسط یک ساختار پیچیده از ذرات و کانال‌های مختلف خاک تصرف شده است و توسط ریشه‌ها و موجودات خاکی ایجاد شده است. هنگامی که خاک با شخم زدن حالتی آشفته و درهم می یابد، ساختار آن کمتر قادر به جذب و نفوذ آب و مواد مغذی در خود می شود. همچنین، شخم زدن میلیون‌ها میکروب و حشره که زیستگاه‌شان در خاک سالم است را جا به جا کرده و یا می کشد و از بین می برد. استفاده طولانی مدت از  شخم عمیق می تواند خاک سالم را به خاک و محیطی غیر قابل کشت تبدیل کند
از نظر خاک شناسی، مزایای کشاورزی بدون شخم زدن برای زمین‌هایی که همیشه از آن‌ها استفاده می شود؛ بسیار زیاد است. شخم نزدن به ساختار خاک این امکان را می دهد تا سالم بماند و باقی‌مانده محصولات که بر روی خاک باقی می مانند نیز از آن مراقبت کنند.  با توسعه ساختار و پوشش خاک، توانایی جذب و نفوذ آب در خاک بالا می رود؛ که همین امر باعث کاهش فرسایش و شست و شوی خاک می شود و از وارد شدن آلودگی آب‌های نزدیک به خاک نیز حفاظت و جلوگیری خواهد شد. همچنین شخم نزدن باعث کم شدن سرعت تبخیر می شود که به معنی جذب بهتر آب باران است.
کشاورزی بدون شخم همچنین باعث افزایش تاثیر آبیاری خواهد شد. سرانجام می توان گفت بدون شخم زدن زمین، می توان به میزان محصول بیشتری دست پیدا کرد؛ به خصوص در طول تابستان که آب و هوای گرم و خشکی دارد.
با شخم نزدن خاک محصولات مغذی تر تولید کنید


میکروارگانیسم های خاک، قارچ ها و باکتری ها، برای سلامت خاک حیاتی هستند و همچنین زمانی که شخم نمی زنید هم مفید هستند. هنگامی که خاک دست نخورده باقی بماند، موجودات زنده مفید می توانند کلنی خود را ایجاد کرده، به زندگی شان ادامه دهند و از مواد آلی خاک تغذیه کنند. بیوم سالم خاک برای چرخه ی مواد مغذی و سرکوب بیماری های گیاهی اهمیت دارد.  بنابراین در حالی که مواد آلی خاک بهبود می یابند، ساختار داخلی خاک، قابلیت خاک را برای رشد بیشتر محصولات با مواد مغذی افزایش می دهد.


کشاورزی بدون شخم روشی بسیار مقرون به صرفه


واضح است که پذیرش و قبول کشاورزی بدون شخم زدن برای خاک بسیار خوب است. اما چه سودی برای کشاورز دارد؟ به خاطر داشته باشید، شخم زدن مشهور شد چون کشاورزان از این طریق می توانستند بذرهای بیشتری و سریع تر نیز بکارند. تراکتورهای جدید به کشاورزان اجازه می دهند که سریع تر و ارزان تر از قبل بذرهای شان را بکارند. شیوه‌های معمول شخم زدن به کشاورز جهت انجام چندین کار  در زمین نیاز دارد

ارسال نظر